Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

MODÜLLER

DİA kullanıcıları tarafından yapılan istekler bir havuzda toplanmakta ve çok talep edilen özellikler öncelendirilmekte ve DİA ArGe tarafından geliştirme planlarına alınmaktadır. Fakat sadece şirketinize özel geliştirmeler bu planlar dahilinde yapılmamaktadır.
DİA Arge birimi tarafından bu modüller devamlı güncellenmektedir. Sisteme bağlandığınız herhangi bir ekstra bedel ödemeden son güncel versiyonu kullanırsınız.
DİA çözüm kütüphanesinde yer alan onlarca modül sayesinde Perakende Mağazacılık, Dış Ticaret, Teknik Servis, Otel Yönetimi, Restoran Yönetimi, Üretim, Telekom, Distribütör, Demir Çelik Ticareti gibi farklı dikey sektörlere hizmet veriyoruz.
DİA B2B (Business-to-Business) ürünümüz ile e-ticret sitenizden bağımsız olarak bayi ağınıza ürünlerinizi sunabilirsiniz. Bayilerinize özgü kampanyaları, serbest sanal pos ödeme altyapısını, bayilerin irsaliye sevkiyatlarına detaylı cari anaiz ve hesap ekstrelerine ulaşmaları DİA B2B sayesinde mümkündür.
DİA E-Ticaret çözümümüz ile internet sitenizden satış yapabilirsiniz. Kolay kullanıma sahip arayüz üzerinden yönetilen, direkt DİA ile veritabanı düzeyinde tam entegre olarak çalışan DİA B2C (Business-to-Customer) ürünümüz ile e-ticaret yapmak isteyen işletmelere hizmet veriyoruz. Örneğin diademo-21.dia.com.tr sitesi. Ayrıca tasarım tercihleri için sunulan esneklik ile sitenizi seçip hazırlamak, satışa başlamak çok kolay ve hızlı. Ücretsiz sunulan tasarım seçenekleri için b2c.dia.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz
DİA Gelişmiş Üretim Yönetimi modülümüz ile üretim takibini yapmak isteyen imalathanelere, fabrikalara çözümler sunmaktayız. Gelişmiş Reçete Yönetimi, Sipariş entegre üretim takibi, ürün ağacı, operator, iş istasyonu, rota ve operasyon takipleri, kalite kontrol işlemleri, maliyet analizi gibi alt modüller ile üretim süreçlerinizi kolaylaştırmayı amaçlıyoruz.
DİA E-Devlet çözümleri ile isterseniz GİB Portal ile manuel e-fatura entegrasyonu yapabilir, isterseniz www.gib.gov.tr ile tam entegre online e-fatura entegrasyonu gerçekleştirebilir, isterseniz DİA E-Defter çözümü ile resmi defterlerinizi hazırlayabilir ve dakikalar içinde Gelirler İdaresi Başkanlığına e-imzanız ile iletebilirsiniz.
DİA çözümleri içinde ön muhasebe yönetimi ile tam entegre olarak çalışan Muhasebe, Personel-Bordro, Demirbaş-Sabit Kıymetler, İşletme Defteri gibi resmi muhasebe takibine yönelik tüm modüller bulunmaktadır. Bu modüller güncel mevzuatı takip edecek şekilde devamlı güncellenmektedirler. www.dia.com.tr/moduller/ adresinden ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.
DİA Mobil ürünümüz ile mobil cihazlarınız (akıllı cep telefonları, tabletler gibi) ile saha sipariş ve satış yönetiminizi, depo mal kabul ve sevkiyat süreçlerinizi takip edebilirsiniz. www.dia.com.tr/dia-mobil/ adresi üzerinden DİA Mobil çözümlerimize ulaşabilirsiniz.
DİA farklı sektörlerde farklı ihtiyaçlara gelişmiş çözüm kütüphanesinde yer alan onlarca modül ile çözüm sunmaktadır. Stok takibinden, finans yönetimine, risk takibinden, perakende satışa, saha satıştan bordro yönetimine, dış ticaretten e-fatura gibi e-devlet çözümlerine, teknik servis yönetiminden üretim yönetimine, e-ticarete, otel ve restoran yönetimine, müşteri ilişkileri yönetimine kadar farklı çözümler binlerce DİA kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. www.dia.com.tr/moduller/ adresi üzerinden tüm çözümlerimize ulaşabilirsiniz.

EĞİTİM VE DESTEK

DİA lisansını DİA Yetkili İş Ortağı üzerinden alan DİA kullanıcıları bayileri ile bakım anlaşmaları yaparak yerinde veya uzaktan destek alabilmektedirler. Yetkili İş Ortağının olmadığı veya hizmet veremediği bir bölgede bulunan DİA kullanıcılarına DİA Çağrı Merkezi tarafından destek verilebilmektedir.
http://www.dia.com.tr/egitim-videolari/ adresi üzerinde yer alan eğitim videoları üzerinden sorularınız çoğuna cevap alabileceksiniz. Yine de bire bir eğitim taleplerinizi iletişim formumuz üzerinden bize ilettiğiniz takdirde yetkili iş ortaklarımızın yönlendirilmesi ile firmanız bünyesinde size özel eğitim düzenlenebilmektedir.
DİA teklif, satış ve lisanslama işlemleri DİA Yetkili İş Ortakları tarafından yapılmaktadır. DİA Teklifinizde yer alan süre boyunca iş ortağımız tarafından sizlere eğitim verilecektir. Aldığınız modüllere, kullanıcı sayınıza, süreçlerinize göre eğitim süresi 1 gün ile 1 hafta arasında değişebilmektedir.
https://www.diateknoloji.com/egitim-videolari adresinde yer alan 250’nin üzerinden eğitim videomuz sayesinde DİA’yı öğrenmek ve kullanmak çok kolay.

KURULUM VE KULLANIM

DİA Veri Entegrasyon modülü sayesinde Excel üzerinden stok kartlarınız, cari hesap bilgileriniz, faturalarınız, siparişleriniz, banka işlemleriniz gibi birçok detay DİA’ya aktarılabilmektedir. Önemli olan eski programınızdan aktarılmasını istediğiniz bilgileri Excel’e aktarabilmenizdir. Logo LKS, Logo Go ve Logo Tiger yazılımlarınıza özel olarak Logo XML çıktıları üzerinden Excel’e gerek kalmadan dakikalar içerisinde tüm verileriniz DİA’ya aktarılabilmektedir.
DİA E-Ticaret ilk kurulum işlemleri DİA Destek tarafından sağlanmaktadır. Siz sadece site temanızı seçtikten sonra ürün kategori tanımlarınız, internet site fiyatlarınız, sitede yer alacak içeriklerinizi ayarlamanız yeterlidir. DİA Destek sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.
Mobil cihazınızın uygulama marketinde (Android için Google Play, iOS için App Store) DİA Mobil yazarak DİA Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından geliştirilmiş uygulamalarımıza erişebilirsiniz.
DİA Mobil online olarak Anroid ve iOS işletim sistemli cep telefonları ve tabletlerde çalışmaktadır.
DİA, Windows XP-7-8-10, Linux ve Mac OsX işletim sistemlerinde çalışmaktadır.
www.diateknoloji.com sitemizde yer alan DİA İstemci programını indirip bir kaç tık ile bilgisayarınıza kurabilirsiniz. DİA İstemci, endüstriyel DİA sunucularına erişmek için kullanılan, özel olarak güvenlik altyapısı ile geliştirilmiş bir programdır. Şirketinize ait kodu, kullanıcı kodunuzu ve şifrenizi girerek sisteme saniyeler içinde bağlanabilirsiniz. Herhangi bir veritabanı, kütüphane kurulumuna gerek yoktur.

SATINALMA VE FİYATLAR

DİA Yetkili İş Ortağımız ile görüşebilir ve iletişim formu üzerinden bize yeni lisans talebinizi iletebilirsiniz. DİA Yetkili İş Ortağımız sizlere yeni talebiniz ile teklif hazırlayarak iletecektir.
DİA’ya her bağlandığınızda her zaman en son güncel versiyonu, herhangi bir versiyon güncelleme ücreti olmadan kullanırsınız. Klasik yazılımlarda yeni güncel versiyonlar için lisans bedelinizin %13’ü ile %20’si arasında değişen yıllık güncelleme ücretleri alınmaktadır. Ayrıca yeni güncel versiyonların kurulması sorunda saatlerce yazılımı kullanamamaktasınız. DİA’da bu güncellemeler sizin sisteme bağlı olmadığınız gece saatlerinde otomatik olarak sağlanmaktadır. Sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek olmamaktadır.
DİA altyapısı gereği tamamen online olarak çalışan ve bu sayede sizlere verdiği hizmet kalitesini sürdürebileceğine inanmaktadır. Özel olarak yatırım yapılmış veri odaları bulunan 100 kullanıcı üzeri DİA kullanıcısı olan firmalar bu hizmeti alabilmektedir. Örneğin, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) bu hizmetten yararlanmaktadır.
DİA, tamamen online olarak günümüzün son teknolojileri kullanılarak geliştirilmiş DİA Bulutu üzerinden kullanılan bir yazılımdır. Herhangi bir sunucu kurulumuna ihtiyacınız yoktur. DİA Sunucu Hizmeti tamamen DİA altyapısı üzerinden online olarak sunulmakta ve bu sayede tüm DİA çözümlerine internet üzerinden istediğiniz her yerden, farklı şubelerinizden, mağazalarınızdan, depolarınızdan, yurtdışından, evinizden, cep telefonunuzdan erişebilmektesiniz. DİA Yıllık Bulut Hizmet Bedeli, yazılımı online olarak 365 gün, günde 24 saat boyunca, %99.99 hizmet garantisi ile kullanabilmeniz, tüm verilerinizin güvenli bir şekilde korunması, yedeklenmesi için alınan lisansınızın içeriğine göre değişen bir bedeldir ve lisans tekliflerinde her zaman sizlere bildirilmektedir. Klasik yazılımlarda bu hizmeti minimum 5.000 $’lık bir yatırım ile alacağınız bir sunucu üzerinden aylık en az 70-80 TL’lik bir elektrik maliyeti, güvenliğinin sağlanması, yedeklerinin alınması için ekstra idame maliyetleri ile sağlayabilirsiniz.
DİA Lisans fiyatları kullanılacak modüllere ve kullanıcı sayılarına göre değişmektedir. Önemli olan hangi modüllerin kaç masaüstü ve kaç mobil kullanıcı ile kullanılmak istendiğinin belirlenmesidir.
www.diateknoloji.com web sitemizde yer alan Teklif Talep Formu’nu doldurmanız akabinde satış ekibimizden bir arkadaşımız sizlerle ihtiyaçlarınızı detaylı olarak öğrenmek üzere irtibat kuracaktır. İhtiyaçlarınızın niteliğine ve firma bölgenize göre size hizmet verebilecek en deneyimli ve yetkili iş ortağımız sizin ihtiyaçlarınızı yerinde dinlemek, DİA hakkında sorularınıza cevap vermek ve demo yapmak üzere sizleri yerinizde ziyaret edecektir. Bu ziyaret sırasında yapılacak analizler sonrası sizlere lisans teklifinizi iletecek, talep ederseniz daha detaylı bir sunum için sizleri tekrar ziyaret edebilecektir. Bu teklif sonrası süreç DİA Yetkili İş Ortağı tarafından yürütülecektir.
Trafiğimizi analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. View more
Kabul