< Tüm Konular
Yazdır

Yapıkredi Sanal Pos Kurulumu

Yapıkredi Sanal Pos Kurulum Kılavuzu

yapi-kredi-sanal-pos-kurulumu-1

Not: Bu sanal pos IP kontrolü yaptığı için mutlaka şu IP bankaya tanımlatılmalıdır. 37.202.52.3 Yapıkredi Sanal Pos başvurusu onaylandı ise banka tarafından ilk önce test ortamı bilgilerinin yer aldığı bir mail gelecektir. Gelen maildeki bilgiler sisteme tanımlanacak Yapıkredi Bankası ait sanal pos entegrasyonunun testi içindir. Test ve Gerçek ortam için gönderilen bilgiler farklı ancak tanımlamaları aynı olduğu için test kısmını geçerek gerçek ortam için entegrasyon nasıl yapıldığını takip edilebilir. Test işlemleri tamamlandıktan sonra 2. bir mail olarak Gerçek ortam bilgileri gelir. Bu bilgiler üzerinden entegrasyon nasıl yapıldığı aşağıdaki gibidir.Gelen mailde yer alan gerçek ortam için Sanal Pos yönetim ekranına girilmesini sağlayacak “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” bilgileri yer alır. Bu bilgilerle aşağıda linki ve ekran görüntüsü bulunan bölümlerden yönetim ekranına giriş yapılır. Sanal Pos Yönetim ekranına girildikten sonra aşağıdaki görüntüde işaretli bulunan Posnet Yönetici Ekranı bölümüne tıklanır.https://www.yapikredipos.com.tr/odeme-cozumlerimiz/sanal-pos.aspx 

yapi-kredi-sanal-pos-kurulumu-2

Posnet Yönetici Girişe basıldıktan sonra aşağıda ekran görüntüsü mevcut olan ekran gelir. Burada banka tarafından gönderilen “Kullanıcı Adı” ve “Şifre” bilgileri doldurularak posnet ekranına giriş yapılmış olacaktır. 

yapi-kredi-sanal-pos-kurulumu-3

Posnet Ekranına giriş yapıldıktan sonra menüde bulunan Üye İşyeri Bilgileri bölümü açılır. Burada lazım olacak bazı bilgiler yer alacak, Bunlar; “Posnet ID”, “İşyeri No” ve “Terminal No” dur. Bu bilgileri not alarak sol alttaki “Anahtar Yarat” menüsüne tıklanır.

yapi-kredi-sanal-pos-kurulumu-4

Anahtar Yarat işleminden sonra ekrana “Kullanıcı Adı”, “Şifre” ve “Anahtar” değerleri gelecektir. Bu bilgileri de not alarak DİA Sanal Pos tanımı yapılma ekranına geçilecektir.

yapi-kredi-sanal-pos-kurulumu-5

Elimizde mevcut olan bilgilerle hem Normal Ödeme hemde 3D Ödeme olarak tanım yapabiliriz. Test ortamı için yapılıyorsa DİA Sanal Pos tanımı ekranında bulunan Test Ortamı checkboxının işaretlenmesi gerekir.Tanımlanan bu bilgiler DİA menüsünde bulunan B2C Sanal Poslar(scf4900) ekranına girilir. Normal Güvenlik İçin: “Pos No(MID)” ve “Terminal No(TID)”bilgileri girilerek çekim sırasında banka ile haberleşmesini sağlayacaktır.3D Güvenlik İçin: “Pos No(MID)“, “Terminal No(TID)“, “Posnet ID” ve “3D Key” bilgileri girilerek çekim sırasında banka ile haberleşmesini sağlayacaktır.

yapi-kredi-sanal-pos-kurulumu-6

DİA Sanal Pos ekranında bu tanımlamalar yapıldıktan sonra bu posa ait kullanılacak Ödeme Planı tanımı yapılması ve Ödeme Planında ise bu tanımlanan Pos Kartının seçilmesi gerekir. Pos hangi sayfada kullanılacak ise Ödeme Planı tanımında “B2B Göster” veya “B2C Göster” alanlarının işaretlenmesi gerekir. Bu seçenekler işaretlenmez ise pos sayfada görünmemiş olacaktır. Tüm bu tanımlar yapıldıktan sonra deneme olarak Örnek bir çekim yapılabilir.

yapi-kredi-sanal-pos-kurulumu-7

Belirtilen tüm bu tanımlar yapılarak pos çekim işlemlerinin yapılması sağlanır.

Önceki Vakıfbank Sanal Pos Kurulumu
Sonraki Ziraat Bankası Sanal Pos Kurulumu