< Tüm Konular
Yazdır

Restoran Müşteri Bilgi Ekranı

Restoran Satış işlemlerinde müşteri satışı yapılan ürün bilgisi, miktarı, tutarı ve para üstü bilgilerin görüntülenmesi sağlanmıştır. Müşteri ekranı için yapılması gereken işlemler ve işleyişi aşağıdaki gibidir.

Parametrik Ayarların Yapılması
Müşteri ekranının görüntülenmesi için Sistem Parametreleri menüsündeki müşteri ekranı parametrelerinin aktif edilmesi gerekir. Sistem Parametreleri menüsüne giriş yapılarak Restoran Parametreleri altındaki Yardımcı Ekran Parametre grubu açılarak, “rst.06.01 – Yardımcı ekran gözüksün mü?” parametresi aktif edilir. Diğer parametre “rst.06.02 – Font Boyu” parametresi ise müşteri ekranında görüntülenecek bilgilerin font boyunun belirleme için kullanılır.

restoran-musteriye-bilgi-ekrani-1

Müşteri Ekranında Reklam Ayarları
Müşterinin aldığı ürünleri,miktar ve toplamları görüntülediği ekranda müşteri olmadığı zaman firma reklam veya kampanya bilgileri için bir reklam sayfası veya flash ekleyebilir. Bunun için Salon kartı içerisine “Reklam URL” isimli bir alan eklenerek ilgili URL bilgisi yazıldığında reklamın müşteri tarafından görünmesi sağlanabilir.

restoran-musteriye-bilgi-ekrani-2

İlgili reklam için URL kaydedilerek, Self Servis Ekranına giriş yapıldığına aşağıdaki görüntünün sağ bölümünde bulunan müşteri ekranı da açılır. Müşteri olmadığında ekrandaki görüntüdeki gibi ilgili sayfanın reklamı görüntülenir.

restoran-musteriye-bilgi-ekrani-3

Ürün siparişi alınıp tahsilat işlemine geçildiğinde sayfadaki reklam kalkarak görüntüdeki gibi ürün ile ilgili bilgiler yer alır.

restoran-musteriye-bilgi-ekrani-4

Müşteri ekranı genişliğini ayarlama için her kullanıcı 1 seferliğine mahsus ilgili müşteri ekranını Müşteri ekranına sığdırıp sayfa altındaki paraüstü yazılı alana mouse sağ tuşu ile tıklayarak “Konumumu Sabitle” denilmesi yeterli olacaktır. Self servis ekranı her açıldığında müşteri ekranı da en son ayarlanan ölçüde açılacaktır.

restoran-musteriye-bilgi-ekrani-5
Önceki Restoran Müşteriye Fatura Kesme
Sonraki Restoran Menü – Ürün Tanımlama