< Tüm Konular
Yazdır

Paynet Entegrasyonu

paynet-entegrasyonu-1

Paynet entegrasyonu IP tanımlaması istemektedir, IP’mizi lütfen Paynet’e iletiniz:37.202.52.3

Tek bir entegrasyonla, birçok banka kartından taksitli çekim yapmaya yarayan sistemleri kullanmanız için aşağıdaki kolay kurulum adımlarını takip edebilirsiniz. 

  1. Kullanılacak Pos sisteminin firması için bir cari hesap kartı açılır.
paynet-entegrasyonu-2

Ödeme Planları <scf4000> ekranından [F4 Ekle] ile bir ödeme planı açılarak açtığımız cari karta virman yapılacak şekilde bir ödeme planı kayıt edilir.

paynet-entegrasyonu-3

B2B /B2C Parametreleri <web0311> ekranına gelerek, başvurulan entegrasyon sistemine ait ödeme planı ilgili alan atanacak şekilde seçimi yapılır.

paynet-entegrasyonu-4

Admin Panel sayfası içerisinden Ayarlar> Sistem Ayarları menüsüne giriş sağlandıktan sonra parametre tanımı sonra gelen ilgili entegrasyon bilgi giriş alanları açılacaktır. Bu alanlara size entegrasyon firması tarafından verilen bilgiler girilerek tanımlamalar tamamlanır.

paynet-entegrasyonu-5
  1. Entegrasyon firmaları ilk kurulumlar için Test Ortamı olarak açabiliyorlar. O yüzden ilk kurulumları demo olarak işaretleyerek deneme yapıp, firmayla teyitleşip Gerçek Ortam bilgilerini girip entegrasyonu tamamlayabilirsiniz. İlgili test kartlarına ulaşmak için tıklayınız.
  2. Entegrasyon tamamlanmıştır. Sepeti tamamlama işlemlerinin son adımı olan Ödeme sayfasında ilgili entegrasyon otomatik gelecektir. Anlaşmalı olduğunuz poslar kullanıma hazır olarak belirecektir.
  3. Bu entegrasyonlar, firma ile yapılan anlaşma doğrultusunda Ürün Detay sayfasındaki “Taksit Seçenekleri” sekmesinde otomatik olarak taksit tablosunu kullanıcılarınıza sunacaktır.
  4. Eğer müşterilerinize Paynet’in oranlarından başka bir oran yansıtmak istiyorsanız, Paynet Yönetim Panelinde > Api Oran Tanımı > Alıcı Maliyetlerini değiştirerek kullanabilirsiniz.
paynet-entegrasyonu-6

Test kartları için https://www.paynet.com.tr/doc/#paynet-api-test-kartlari

Önceki Kuveyt Türk Sanal Pos Kurulumu
Sonraki TEB Sanal Pos Kurulumu