< Tüm Konular
Yazdır

Operatör Hareketi ile Mamül Girişi-Fire Çıkışı Nasıl Yapılır

Üretim Emri ve buna bağlı olarak İş Emirleri planlanmış olan üretimlerde, işlemler atama yapılmış olan Operatör Hareketleri‘ nden yola çıkarak Mamul Girişi ve Fire Çıkışı yapılmaktadır. Bunun için İş Emirleri listesinde, hareketini takip edeceğiniz iş emirleri bulunur. Seçilen iş emri, [F9 Operatör Hareketi Ekle] butonu ile işlem ekranına yönlendirilir.

operator-hareketleri-ile-mamul-girisi-firecikis-nasil-yapilir-1

İş Emri‘ne, Operatör Hareketi olarak Mamul Girişi eklendiğinde Firma, Türü, Ana Ürün, Planlanan ve Önceki Üretilen alanları otomatik ve sabit gelecektir. Tarih, Saat, Durum, Kod, Açıklama, Şimdi Üretilen, Operatör ve Tasarım gibi bilgilerse girilmelidir. Bilgiler tamamlandıktan sonra kayıt ederek Mamul Girişi oluşturulmuş olur.

operator-hareketleri-ile-mamul-girisi-firecikis-nasil-yapilir-2

Benzer alan ve işlemler Fire Çıkışı ekranında da gelmektedir. Burada farklı olarak, Malzeme ve Fire bilgisinin girilmesini istemektedir. Tüm bilgileri girildikten sonra kayıt işlemi ile Fire Çıkışı oluşturulur.

operator-hareketleri-ile-mamul-girisi-firecikis-nasil-yapilir-3

Oluşturulan Mamul Girişi ve Fire Çıkışı hareketlerini İş Emri – Operatör Hareketleri Listesi’ nden takip edebilir ya da düzenlenebilir.

Önceki Siparişe Bağlı Üretim ve İş Emri Nasıl Hazırlanır
Sonraki Kalite Kontrol Nasıl Yapılır