< Tüm Konular
Yazdır

İyzico, Turkpos Entegrasyonları

iyziko-turkpos-entegrasyonu-1

Tek bir entegrasyonla, birçok banka kartından taksitli çekim yapmaya yarayan sistemleri kullanmanız için aşağıdaki kolay kurulum adımlarını takip edebilirsiniz. Sistemde geçen 2 firmanın tanıtımları aynı işlemler takip edilerek yapılmaktadır. Temsili olarak biri üzerinden aşağıdaki görselli anlatım yapılmıştır.

Kullanılacak Pos sisteminin firması için bir cari hesap kartı açılır.

iyziko-turkpos-entegrasyonu-2

Ödeme Planları <scf4000> ekranından [F4 Ekle] ile bir ödeme planı açılarak açtığımız cari karta virman yapılacak şekilde bir ödeme planı kayıt edilir.

iyziko-turkpos-entegrasyonu-3

B2B /B2C Parametreleri <web0311> ekranına gelerek, başvurulan entegrasyon sistemine ait ödeme planı ilgili alan atanacak şekilde seçimi yapılır.

iyziko-turkpos-entegrasyonu-4

Web Yönetim sayfası içerisinden Ayarlar> Sistem Ayarları menüsüne giriş sağlandıktan sonra parametre tanımı sonra gelen ilgili entegrasyon bilgi giriş alanları açılacaktır. Bu alanlara size entegrasyon firması tarafından verilen bilgiler girilerek tanımlamalar tamamlanır.

iyziko-turkpos-entegrasyonu-6
  1. Entegrasyon firmaları ilk kurulumlar için Test Ortamı olarak açabiliyorlar. O yüzden ilk kurulumları demo olarak işaretleyerek deneme yapıp, firmayla teyitleşip Gerçek Ortam bilgilerini girip entegrasyonu tamamlayabilirsiniz.
  2. Entegrasyon tamamlanmıştır. Sepeti tamamlama işlemlerinin son adımı olan Ödeme sayfasında ilgili entegrasyon otomatik gelecektir. Anlaşmalı olduğunuz poslar kullanıma hazır olarak belirecektir.
  3. Bu entegrasyonlar, firma ile yapılan anlaşma doğrultusunda Ürün Detay sayfasındaki “Taksit Seçenekleri” sekmesinde otomatik olarak taksit tablosunu kullanıcılarınıza sunacaktır.
Önceki Halkbank Sanal Pos Kurulum Kılavuzu
Sonraki İş Bankası Sanal Pos Kurulumu