< Tüm Konular
Yazdır

Global Barkod Listesi Nedir?

Global Barkod Listesi
Her ürüne ait sabit barkod numaraları mevcuttur. Bu numaralar ürünün paketinde basılıdır, ve değişmezler. Özellikle market müşterilerimizin hızlı bir şekilde stok eklemelerini sağlamak için bir barkod veritabanı oluşturduk ve bunu merkez sunucumuza kaydettik. Bu veri tabanında barkod numarası, ürün adı, KDV satış, KDV toptan satış bilgileri bulunmaktadır. Yeni ürün listeleri geldikçe veritabanımıza ekleyeceğiz.

Son Kullanıcıya Faydası
“Mağaza satış ekranında bir barkod okuttunuz, ürün bulunamadı yeni stok kartı açmak istiyor musunuz?” diye bir mesaj geliyor. Evet derseniz hızlı stok kartı açma ekranı geliyor. Bu aşamada DİA merkez sunucuda bu barkoda bağlı ürün var mı diye veri tabanından kontrol ediyor. Varsa bilgileri döndürüyor. Otomatik olarak ürün adı ve KDV bilgileri ekrana dolduruluyor. Kullanıcıya fiyat girip kaydetmek kalıyor.

global-barkod-listesi-nedir

NOT: Ayrıca istenirse bu listenin tamamı Excel formatında alınarak müşterinin sunucusuna veri aktarım yoluyla da aktarılabilir. Örneğin yeni bir market kullanıcımız oldu, tek tek stok kartları açmak istemiyor, toplu şekilde aktarabilirsiniz.

Önceki Hızlı Satış Müşteri Bilgi Ekranı Entegrasyonu
Sonraki Fiyat Gruplama Ve Ödeme Planlarına Göre Kampanya Kullanımı