< Tüm Konular
Yazdır

Garanti Bankası Sanal Pos Kurulumu

Garanti Bankası Sanal Pos Kurulum Kılavuzu

garanti-bankasi-sanal-pos-kurulumu-1

Garanti Bankası Sanal Pos başvurusu onaylandıktan sonra altta ekran görüntüsü ve linki bulunan bölümden sistem giriş işlemleri başlatılır. Banka tarafından gönderilen “İşyeri No”, “Kullanıcı Adı” ve “Parola” ile sisteme giriş denilir.Giriş butonuna bastıktan sonra Cep Telefonuna gelen şifrenin girilmesi ve daha kolay hatırlanabilecek başka bir şifre ile değiştirilmesi istenilecektir.https://sanalposweb.garanti.com.tr/gvpsui/login/LoginStart.jsp

garanti-bankasi-sanal-pos-kurulumu-2

Sanal Pos yönetim ekranına girdikten sonra aşağıda ekran görüntüsünde olduğu üzere Yönetim menüsünden Şifre/Parola Resetleme bölümüne girilir. 

garanti-bankasi-sanal-pos-kurulumu-3

Girilen ekranda bulunan PROVAUT kullanıcısını aktif yaparak kolay hatırlanabilecek bir şifre girilir. Şifre en az 8 karakterli harf ve rakam içermelidir.

garanti-bankasi-sanal-pos-kurulumu-4

Şifre değiştirme tamamlandıktan sonra 3d işlemleri için bankadan gönderilen dökümanlar arasında bulunan “3d_hesaplama.exe” uygulamasına girilen anlamlı 24 karakter(DİA0850yaz455san30Tİ30Sİ) ile convert edilir. Covert edilen değerden 3D Key oluşturulacaktır. Convert edilen kod Sanal Pos tanım ekranında bulunan 3S Secure Key Değiştirme ekranındaki Secure Key kısmına girilir. Aşağıda ekran görüntüsünde bir örnek girilmiştir.24 haneli değer girilip Hesapla denildiğinde altta çıkan kod 3D Key olarak kullanılacaktır.

garanti-bankasi-sanal-pos-kurulumu-5

3D Hesaplama Hesaplama ve Diğer Dökümantasyon Bilgilerini http://www.garantipos.com.tr/mailing/Gvp.zip adresinden indirebilirsiniz. 3D Key oluşturularak Yönetim menüsü altında bulunan 3D Secure Key Değiştirme menüsüne girilir. Ekranda görülen terminal numarası not alınır. Sonrasında 24 haneli olarak girilen değerin convert edilmiş hali buradaki Secure Key ve Secure Key (Tekrar) alanlarına girilmesi gerekir.

garanti-bankasi-sanal-pos-kurulumu-6

Tanımlanan bu bilgiler DİA menüsünde bulunan B2C Sanal Poslar(scf4900) ekranına girilir. Normal Güvenlik İçin: “Üye İşyeri No”, “Terminal No”, “Provizyon Kullanıcısı” ve “Şifre” bilgileri girilerek çekim sırasında banka ile haberleşmesini sağlayacaktır.3D Güvenlik İçin: “Üye İşyeri No”, “Terminal No”, “Provizyon Kullanıcısı”, “Şifre” ve “3D Key” bilgileri girilerek çekim sırasında banka ile haberleşmesini sağlayacaktır.

garanti-bankasi-sanal-pos-kurulumu-7

DİA Sanal Pos ekranında bu tanımlamalar yapıldıktan sonra bu posa ait kullanılacak Ödeme Planı tanımı yapılması ve Ödeme Planında ise bu tanımlanan Pos Kartının seçilmesi gerekir. Pos hangi sayfada kullanılacak ise Ödeme Planı tanımında “B2B Göster” veya “B2C Göster” alanlarının işaretlenmesi gerekir. Bu seçenekler işaretlenmez ise pos sayfada görünmemiş olacaktır. Tüm bu tanımlar yapıldıktan sonra deneme olarak Örnek bir çekim yapılabilir.

garanti-bankasi-sanal-pos-kurulumu-8

Belirtilen tüm bu tanımlar yapılarak pos çekim işlemlerinin yapılması sağlanır.

halkbank-sanal-pos-kurulumu-8
Önceki Deniz Bank Sanal Pos Kurulumu
Sonraki Halkbank Sanal Pos Kurulum Kılavuzu