< Tüm Konular
Yazdır

Faturaların Demirbaş Modülü İle Entegrasyonu

Demirbaş kartına girilen fatura bilgileri ile takibi yapılan demirbaşların güncelleştirme sonrası fatura ile entegre çalışması sağlanılmıştır. Bunun için fatura listesinden Alım ve Satış türündeki demirbaş girişini yapacağımız fatura türlerinden birini seçeriz.

Demirbaş alım işlemini incelediğimizde; Alınan Hizmet türünde bir Demirbaş kaydını gerçekleştirmek üzere Fatura No, Cari, Hizmet Kartı vs.. bilgilerini tamamladıktan sonra kolonlar listesinden aktif edeceğimiz Demirbaş seçeneği ile ilgili sütunda değerimizi Evet olarak tanımlarız.

Faturadaki işlemlerinizi tamamladıktan sonra ve [F2 Kaydet] İşleminden sonra karşımıza demirbaş kartlarını listeler ve faturasını girmiş olduğumuz veriler dahilinde otomatik demirbaş kartını oluşturur.

Burada işlemimizi kaydetmeden önce dikkat etmemiz gereken veri olan Faydalı Ömür Kodu, buna bağlı gelecek olan Amortisman Oranı ve Süresidir.

Demirbaş kartları listesine geldiğimizde Alınan Hizmet türü olarak girişini yaptığımız demirbaşımızın Demirbaş Durumu [Kıymet] olarak listeye gelmektedir.

Demirbaş kartını incelediğimizde ise otomatik olarak kart oluşturduğunu ve bu kart içerisinde alım faturası bilgilerinin de geldiğini görmekteyiz.

Demirbaş satış işlemini incelediğimizde; Satış türünden bir fatura seçip Demirbaş kaydını gerçekleştirmek üzere Fatura No, Cari, Stok Kartı vs. bilgilerini tamamladıktan sonra kolonlar listesinden aktif edeceğimiz Demirbaş seçeneği ile ilgili sütundan satışını gerçekleştireceğimiz demirbaş kartını seçeriz.

Tekrardan demirbaş kartları listesine geldiğimizde satışını gerçekleştirdiğimiz demirbaşımızın durumu [Satıldı] olarak listeye gelmektedir. Aynı zamanda liste ekranlarında

[F12 Diğer] seçeneği ile demirbaşa ait fatura detaylarını listeleyebilir ve Demirbaş durumunda da değişiklik sağlayabiliriz.

Demirbaş kartını incelediğimizde ise kart içerisinde demirbaş satışımız ile ilgili fatura bilgileri yer alacaktır.

Önceki Excelden Banka Ekstre Aktarımı
Sonraki 7194 Sayılı Kanunla Yapılan Yeni Düzenleme